Zľava -30% Zväčšiť
  • 1 z 6
 

Zornica - Amaryllis Barbados

 
Tmavočervená Zornica s bielou kresbou na obrovských kvetoch. Na každej z pevných stoniek vysokých 60 cm vykvitnú 3-4 obrovské kvety.

 

Bežná cena Viac informácií v tabuľke variantov
Ušetríte 21,60 € (–30 %)
od 5,81 €
Kategória Zornice
Zvoľte variant
1 ks Skladom. Odosielame za 1-3 dni. 8,30 € 5,81 €
   
3 ks Skladom. Odosielame za 1-3 dni. 23 € 16,10 €
   
5 ks Skladom. Odosielame za 1-3 dni. 38 € 26,60 €
   
10 ks Skladom. Odosielame za 1-3 dni. 72 € 50,40 €
   
 

Amaryllis - Hippeastrum - Zornica. Najväčšie kvitnúce cibuľky, ktoré sú ale veľmi citlivé na mráz. Pestujeme ich v kvetináči v byte alebo ich môžeme od jari do jesene preniesť do polotieňa na záhradu alebo balkón. Vysádzame do kvetináča len o trochu širšom ako je cibuľa, ktorá pri výsadbe musí byť z tretiny nad zemou. Zalievame mierne a pokiaľ možno mimo cibule. Na dno kvetináča je vhodné nasypať drenáž – hrubý piesok alebo kamienky, aby zemina nikdy nebola premokrená.

Čas výsadby: október až apríl (len do kvetináča, pri výsadbe do voľnej pôdy málo kvitne a býva obľúbenou pochúťkou hryzcov).

Doba kvitnutia: 2-6 týždňov po výsadbe (podľa druhu).

Ku koncu leta prestaneme zalievať a necháme odumrieť listy. Po niekoľkých týždňoch začíname opäť veľmi opatrne zalievať a prihnojíme. Nikdy nesmie stáť vo vode. Cibuľu ponecháme v kvetináči viac rokov a presádzame len do väčších nádob podľa toho, ako cibuľka dorastá. Sú známe prípady, keď cibuľka vydržala pestovateľovi aj viac ako 30 rokov.

Úplne nenáročná, ale nie je mrazuvzdorná.