Iskerníky - Ranunculus

Iskerníky sú jednou z najobľúbenejších letných cibuľovín, ktoré kvitnú celé leto. Hľúzky, ktoré vyzerajú ako miniatúrne hľuzy georgín, vysádzame na jar buď do kvetináča alebo priamo do zeme. Najviac im vyhovuje piesočnatá zem a polotieň. Zvládnu aj plné slnko, ale je potrebné ich pravidelne zalievať. Ľahko sa rozmnožujú novými hľúzkami. Pokiaľ im dáme dobrú zimnú prípravu, prezimujú aj vonku na záhrade. Je ale nutné, aby mali suchú zem a vysoký kryt zo zeminy alebo izoláciu z kôry, slamy a pod. Je istejšie ich na zimu vybrať a hľuzy nechať prezimovať v bezmrazej miestnosti cca. 6 - 15 °C. V teplejších oblastiach sa darí iskerníkom prezimovať vonku aj bez zakrytia a rýchlo sa rozrastajú.

Dodávame drobné koreňové hľuzy, ktoré je vhodné pred výsadbou namočiť.

Všetky Iskerníky sú už bohužiaľ vypredané, teraz je vhodný čas na objednanie na jeseň vysádzaných cibuľovín.

 

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom

   
 • Ranunculus white 04 Vypredané 919/10
  Ranunculus - Iskerník Biely
  Vypredané

  Biely iskerník, posledný hit svadobných a narodeninových kytíc. Plné kvety vypestované na záhrade alebo v kvetináči vydržia aj 3 týždne čerstvé vo váze. Dodávame drobné koreňové hľuzy.


  od 3,30 €
 • Ranunculus red 01 Vypredané 916/10
  Ranunculus - Iskerník Červený
  Vypredané

  Červený iskerník je skutočná klasika. Kvitne celé týždne a aj z malej hľúzky sa objavujú stále nové kvety. Pôvodný druh, používaný v dávnych dobách na liečenie pľuzgierov.


  od 3,30 €
 • Ranunculus orange 02 Vypredané 907/10
  Ranunculus - Iskerník Oranžový
  Vypredané

  Nádherný plný kvet trvanlivého oranžového iskerníka sa výborne hodí do väčších samostatných výsadieb, ale aj do zmiešaných záhonov, nádob a na terasu. Dodávame drobné koreňové hľuzy.


  od 3,30 €
 •  
 • Ranunculus pink 05 Vypredané 913/10
  Ranunculus - Iskerník Ružový
  Vypredané

  Menšia sestra pivonky. Úplná paráda ružového plného kvetu iskerníka sa výborne hodí do väčších samostatných výsadieb, ale aj do zmiešaných záhonov, nádob a na terasu. Dodávame drobné koreňové hľuzy


  od 3,30 €
 • Ranunculus pryskyrniky mix 0 Vypredané 922/10
  Ranunculus - Iskerník zmes
  Vypredané

  Zmes farieb z tých najkrajších iskerníkov. Dodávame drobné koreňové hľuzy, ktoré je vhodné pred výsadbou namočiť.


  od 3,10 €
 • Ranunculus yellow 01 Vypredané 2366/10
  Ranunculus - Iskerník Žltý
  Vypredané

  Nádherný plný kvet trvanlivého žltého iskerníka sa výborne hodí do väčších samostatných výsadieb, ale aj do zmiešaných záhonov, nádob a na terasu. Dodávame drobné koreňové hľuzy.


  od 3,30 €

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom