Zľava -30% Zväčšiť
  • 1 z 7
 

Zornica - Amaryllis Lemon

 

Citrónovožltá Zornica s mimoriadne trvanlivým kvetom. Na každej z pevných stoniek s výškou 50-60 cm vykvitnú 3-4 obrovské kvety.

Bežná cena Viac informácií v tabuľke variantov
Ušetríte 22,80 € (–30 %)
od 6,30 €
Kategória Zornice
Zvoľte variant
1 ks Skladom. Odosielame za 1-3 dni. 9 € 6,30 €
   
3 ks Skladom. Odosielame za 1-3 dni. 26 € 18,20 €
   
5 ks Skladom. Odosielame za 1-3 dni. 40 € 28 €
   
10 ks Skladom. Odosielame za 1-3 dni. 76 € 53,20 €
   
 

Amaryllis - Hippeastrum - Zornica. Najväčšie kvitnúce cibuľky, ktoré sú ale veľmi citlivé na mráz. Pestujeme ich v kvetináči v byte alebo ich môžeme od jari do jesene preniesť do polotieňa na záhradu alebo balkón. Vysádzame do kvetináča len o trochu širšom ako je cibuľa, ktorá pri výsadbe musí byť z tretiny nad zemou. Zalievame mierne a pokiaľ možno mimo cibule. Na dno kvetináča je vhodné nasypať drenáž – hrubý piesok alebo kamienky, aby zemina nikdy nebola premokrená.

Čas výsadby: október až apríl (len do kvetináča, pri výsadbe do voľnej pôdy málo kvitne a býva obľúbenou pochúťkou hryzcov).

Doba kvitnutia: 2-6 týždňov po výsadbe (podľa druhu).

Ku koncu leta prestaneme zalievať a necháme odumrieť listy. Po niekoľkých týždňoch začíname opäť veľmi opatrne zalievať a prihnojíme. Nikdy nesmie stáť vo vode. Cibuľu ponecháme v kvetináči viac rokov a presádzame len do väčších nádob podľa toho, ako cibuľka dorastá. Sú známe prípady, keď cibuľka vydržala pestovateľovi aj viac ako 30 rokov.

Úplne nenáročná, ale nie je mrazuvzdorná.