Vypredané Zväčšiť
  • 1 z 6
 

Zornica - Amaryllis Marylin

 

Mimoriadna plnokvetá biela zornica so zelenou stopou. Na každej z pevných stoniek s výškou 60 cm vykvitnú 3-4 obrovské kvety.

od 7,90 €
Kategória Zornice
Zvoľte variant
1 ks Vypredané 7,90 €
3 ks Vypredané 22,50 €
5 ks Vypredané 35,40 €
10 ks Vypredané 67 €
 

Amaryllis - Hippeastrum - Zornica. Najväčšie kvitnúce cibuľky, ktoré sú ale veľmi citlivé na mráz. Pestujeme ich v kvetináči v byte alebo ich môžeme od jari do jesene preniesť do polotieňa na záhradu alebo balkón. Vysádzame do kvetináča len o trochu širšom ako je cibuľa, ktorá pri výsadbe musí byť z tretiny nad zemou. Zalievame mierne a pokiaľ možno mimo cibuli. Na dno kvetináča je vhodné nasypať drenáž – hrubý piesok alebo kamienky, aby zemina nikdy nebola premokrená.

Doba výsadby: október až apríl (Len do kvetináča, pri výsadbe do voľnej pôdy málo kvitne a býva obľúbenou pochúťkou hryzcov.)

Termín kvitnutia: 2-6 týždňov po výsadbe (podľa druhu)

Ku koncu leta prestaneme zalievať a necháme odumrieť listy. Po niekoľkých týždňoch začíname opäť veľmi opatrne záľavovať a prihnojíme. Nikdy nesmie stáť vo vode. Cibuľu ponecháme v kvetináči viac rokov a presádzame len do väčších nádob s tým, ako cibuľka dorastá. Sú známe prípady, keď cibuľka vydržala pestovateľovi aj viac ako 30 rokov.

Úplne nenáročná, ale nie je mrazuvzdorná.