Predpredaj od 10.5.2024 Vypredané Zväčšiť
  • 1 z 5
 

Zornica - Amaryllis Double Dream

 

Červenkastoružová plnokvetá Zornica s bielymi špičkami. Na každej z pevných stoniek s výškou 50-60 cm vykvitnú 3-4 obrovské kvety.

Dodávame obrie cibule s obvodom 26/28 cm.

od 8,30 €
Kategória Zornice
Zvoľte variant
1 ks Vypredané 8,30 €
3 ks Vypredané 23 €
5 ks Vypredané 38 €
10 ks Vypredané 72 €
 

Amaryllis - Hippeastrum - Zornica. Najväčšie kvitnúce cibuľky, ktoré sú ale veľmi citlivé na mráz. Pestujeme ich v kvetináči v byte alebo ich môžeme od jari do jesene preniesť do polotieňa na záhradu alebo balkón. Vysádzame do kvetináča len o trochu širšom ako je cibuľa, ktorá pri výsadbe musí byť z tretiny nad zemou. Zalievame mierne a pokiaľ možno mimo cibule. Na dno kvetináča je vhodné nasypať drenáž – hrubý piesok alebo kamienky, aby zemina nikdy nebola premokrená.

Čas výsadby: október až apríl (len do kvetináča, pri výsadbe do voľnej pôdy málo kvitne a býva obľúbenou pochúťkou hryzcov).

Doba kvitnutia: 2-6 týždňov po výsadbe (podľa druhu).

Ku koncu leta prestaneme zalievať a necháme odumrieť listy. Po niekoľkých týždňoch začíname opäť veľmi opatrne zalievať a prihnojíme. Nikdy nesmie stáť vo vode. Cibuľu ponecháme v kvetináči viac rokov a presádzame len do väčších nádob podľa toho, ako cibuľka dorastá. Sú známe prípady, keď cibuľka vydržala pestovateľovi aj viac ako 30 rokov.

Úplne nenáročná, ale nie je mrazuvzdorná.